Historie Rainbow

1929

Na začátku...

Historie Rainbow - 1929Originální myšlenka pro vývoj bezsáčkového vysavače se zrodila ve Spojených státech ve 20. létech 20. století. Pan John W. Newcomb vynalezl klíčovou součást takového vysavače a nazval ji „separátor" - navrženou pro odlučování prachu (prachových částic) ze vzduchu bez použití jakéhokoliv sáčku (papírového nebo látkového). A další člověk Leslie H.Green vycítil skutečný potenciál tohoto vynálezu a spojil své síly s Johnem Newcombem s cílem vyvinout „Newcombe bezsáčkový vysavač".

V roce 1929 L.Green založil novou firmu s názvem REXAIR, což bylo míněno jako „Král vzduchu".Zatímco Spojené státy v této době prožívaly velkou hospodářskou krizi, REXAIR Company odvážně zahájila výrobu a začala pracovat i na odpovídajícím marketinku REXAIR vysavače.

1936

Zájem na růstu společnosti REXAIR...

V roce 1936 se k úsilí REXAIRu připojil pan T.Russ Hill a inspirován pouličními čistícími vozy v Kentucky přišel s nápadem zahrnout do systému se separátorem i vodu jako prostředí pro ukládání prachu a špíny. Tato inovace dala firmě REXAIR unikátní a výjimečný produkt. REXAIR použil i nový slogan - „Mokrý prach nelétá !".

Na konci třicátých let byl vysavač REXAIR uvítán jako více než jenom prachový vysavač. Schopnost REXAIR vysavačem zachycovat prach poletující v domácnosti ve vzduchu zajistila snadnější život zejména alergikům, trpícím alergiemi včetně alergií způsobených různými pyly a lékařská komunita brzy pochopila k jakému zcela zásadnímu průlomu v tété oblasti došlo.

1941

Válečná léta...

Historie Rainbow - 1941Jakmile Spojené státy vstoupily do druhé světové války, REXAIR byl již konsolidovanou vzrostlou firmou. V roce 1941 se REXAIR sloučil se společností Martin Parry Corporation z Toleda v Ohiu, což REXAIRu umožnilo značnou měrou rozšířit výrobní možnosti. Během války se obě společnosti zapojily do válečného úsilí podporou výroby radarů, odpalovacích zařízení pro rakety a pancéřování pro stavbu válečných lodí.

Po ukončení války se REXAIR nacházel v perfektní pozici připravený na poválečný ekonomický rozmach. Společnost byla solidně založena a připravena vstoupit se svým výrobkem do domácností.

1948

Příležitost rozkvétá...

V roce 1948 prodeje vysavače vyletěly jako raketa. Částečně to bylo i zásluhou mladého prodejce z Owensboro ve státě Kentucky. J.V.Sander - známý jako „Sandy" se rozhodl předvádět vysavač REXAIR a přišel proto do Detroitu ve státě Michigan s cílem stát se nejlepším prodejcem, jakého kdy společnost REXAIR měla.

Přišel a co více, pomohl společnosti REXAIR k rozmachu a prosperitě. „Sandy" ztělesnil příležitost, kterou REXAIR každému nabízel a stále nabízí. V roce 1953 se postavil do jedné řady 5-ti regionálních manažerů společnosti REXAIR

1955

Historie Rainbow - 1955Narozeniny Rainbow...

Rok 1955 přinesl dramaticky vylepšený vysavač REXAIR. S uhlazeným vzhledem a proudnicovým tvarem, s 2x výkonnějším motorem než jeho předchůdce se společnost REXAIR rozhodla vysavač znovu pokřtít - tentokrát jako „RAINBOW" - DUHA.

Vzrůst REXAIRu byl obrovský - výsledek skvělého výrobku, tvrdé práce a závazku obchodním zástupcům, regionálním manažerům a zaměstnancům, daným vedením společnosti.

1959

Historie Rainbow - 1960REXAIR se připravuje na budoucnost...

V únoru 1959 byla ve firemním časopise REXEVENTS („Královské události") oznámena novinka - „Velký sen se stal pravdou" - Sanders a společníci koupili společnost REXAIR. J.V.Sanders nyní řídil společnost REXAIR a jako první v pořadí se rozhodl plně rozvinout „RAINBOW příležitost".

RAINBOW prodejci měli příležitost stát se nezávislými vlastníky svého obchodu a obchodní zástupci, manažeři i distributoři mohli více ovlivnit dosažení osobních cílů - úspěchu, zabezpečení a finanční odměny.

1969

Historie Rainbow - 1980Závazek k pokračovaní rozvoje...

V roce 1969 REXAIR odhalil závoj nad novým výrobním zařízením o rozloze 10,000 m2 v městě Cadillac (Michigan). Výsledkem závazku k dalšímu vývoji a vylepšení produktu RAINBOW byla řada dalších nových produktů - mimo jinými elektrický kartáč na čištění koberců a textilních povrchů (POWER NOOZLE) a přídavné zařízení na čištění koberců mokrou cestou (AQUAMATE).

Nový model RAINBOW D3 byl vypuštěn v roce 1980 - byla to první zcela zásadní konstrukční změna v posledním 20 letech. S novým chlazeným motorem to byl první RAINBOW schopný a určený k odsávání kapalin.

1986

Historie Rainbow - 1986Cesta RAINBOW kolem světa...

V roce 1947 měla společnost pobočky v Kanadě, na Kubě a v Mexiku. Bylo to zanedbatelné až do osmdesátých let, kdy skutečně odstartoval mezinárodní prodej RAINBOW. REXAIR vytvořil mezinárodní síť distribuce a prodejů a produkt RAINBOW byl modifikován tak, aby splňoval specifické požadavky jednotlivých zemí po celém světě.

V roce 1986 REXAIR oslavil zlaté jubileum představením zcela nového RAINBOW model D4. Výsledkem pětiletého výzkumu, vývoje a testování byl nový RAINBOW, považovaný J.V.Sandersem za nejlepší čistící systém na zemi.

2001

Historie Rainbow - 2001Postoj pro budoucí sílu...

V ROCE 2001 vzal Paul Vidovich REXAIR útokem jako President a CEO a v roce 2002 převzal zodpovědnost jako předseda celé společnosti REXAIR. Byl to i rok představení nového modelu RAINBOW série e1.

Paul zahájil svoji obchodní kariéru v roce 1971 a prošel řadou úspěchů v oblasti obchodu přímého prodeje. Jeho výjimečná schopnost vedení, odbornost a znalosti REXAIRu přivedly společnost k význačně vyšší úrovni a úspěchům v americkém i mezinárodním obchodě.

2004

Historie Rainbow - 2004Poslední vývoj skutečně revolučního produktu...

Rok 2004 přinesl nejnovější inkarnaci RAINBOW, model série e2. Výsledkem intenzivního výzkumu a vývoje a enormních finančních zdrojů se stal výrobek RAINBOW e2 opatřený výkonem a čistícími schopnostmi nesrovnatelnými v oblasti domácích čistících zařízení.

Dnes je REXAIR, Inc. silnější než kdykoliv předtím. S mohutnou a stále se rozšiřující mezinárodní obchodní sítí, s výrobním zázemím, technologickým centrem a nadšeným vedoucím týmem zaujímá bezpečnou pozici pro budoucí úspěchy společnosti a každého obchodního zástupce i distributora RAINBOW rodiny na celém světě.

2007

Historie Rainbow - 2007Rok 2007 přivítal novou verzi RAINBOW, model série e2 druhé generace, vybavený tišším elektromotorem, zajišťujícím vyššíprůtok vzduchu, což má za následek významné zvýšení čistícího výkonu tohoto neúnavného pomocníka v domácnosti.

Ale je to nejen nové zařízení RAINBOW, ale současně i další novinka - zcela nový systém AQUAMATE III. Nové přídavné zařízení AQUAMATE III je nyní naprosto univerzálním výrobkem, určeným pro účinné čištění koberců a textilních podlahových krytin a současně k uklízení na pevných podlahách jako jsou např. dlažby, lina apod. Lze jej použít na čištění všech povrchů, které dovolují čištění pomocí vody.

Nezvyklou a novou součástí nového zařízení AQUAMATE III je nyní použití rotačního kartáče, čímž se účinnost úklidu posunula daleko nad dosud standardní a obvyklé hodnoty. Firma REXAIR, Inc. tak kráčí neustále dál ve vývoji nejúčinnějšího čistícího systému pro domácnosti.

Novinky

Speciální nabídka Rainbow Teplice

Speciální nabídka Rainbow Teplice.Repasované přístroje Rainbow D4G a Rainbow e1 s 20% slevou.S obsluhou přístroje Rainbow vás samozřejmč seznámíme a zaškolíme. Na tyto přístroje vám poskytneme 2 roky záruku.

Více zde

26. 8. 2010

Spuštění nových stránek

Vážení zákazníci, spustili jsme pro Vás nové stránky. Díky našemu eshopu máte možnost objednávat příslušenství a náhradní díly z našeho katalogu přímo z pohodlí vašeho domova.

Více zde

17. 7. 2013